Sky Airlines, Türkiye İçhatlarına Veda Etti

Skyairlines_reklamYaklaşık 10 yıldır Avrupa ile Türkiye arasında charter tipi faaliyette bulunan Sky Airlines, bu yılın başında yurtiçi tarifeli seferlere başlamıştı.

15 Ocak 2011 tarihinde “Hoş Geldin Şampiyon! İyi Uçuşlar Türkiye!” diyen şirketin uçuş ağında ilk aşamada İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Van, Trabzon ve Diyarbakır bulunuyordu.

Ancak 8 Ocak tarihli yazıımızda, Sky Airlines’ı bekleyen zorluklara değinmiş ve operasyona düşük sezonda başlaması, dağınık filo yapısı ve yeni nesle yönelik sosyal medya ortamlarındaki zayıflıkları ile 59 TL’den başlayan bilet fiyatlarının ne kadar sürdürülebilir olduğunu sorgulamıştık.

Şirketten dün yapılan açıklama, Havayolu 101’in öngörüsünün maalesef doğru olduğunu gösterdi.

Sky Airlines, Türkiye içhatlarına veda etti.

3 Ağustos tarihi itibarıyla iç hat seferlerini bitiren şirket bundan böyle eskisi gibi, sadece Avrupa charter pazarında faaliyet göstermeye devam edecek.

Geçen yılki başarısız Turkuaz Airlines denemesi gibi, Sky Airlines’ın iç hat macerası da yedi ay gibi bir hayli kısa sürede sonuçlanmış oldu.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.