Fly2Miami Seferi Yapıldı

Aralık ayında Twitter üzerinden organize edilerek, sosyal medyanın ticarî havayolu sektöründeki etkinliğinin ne boyuta ulaştığını gösteren Fly2Miami seferi 21 Mart Pazartesi günü yapıldı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, KLM, yaz tarifesiyle birlikte Amsterdam – Miami hattını yeniden açacağını duyurmuş, bunun üzerine Twitter üzerinden yayılan bir mesaj dalgası ile Miami’de yapılacak müzik festivaline gitmek için bu tarihten bir hafta öncesinde Miami’ye sefer yapılması talebi KLM’e iletilmişti.

Bunun üzerine de kısa sürede yapılan 350 – 400 civarındaki rezervasyon üzerine KLM, Amsterdam – Miami arasında özel sefer yapılmasını onaylamıştı.

KLM - Fly2Miami

KLM – Fly2Miami

KLM’in resmî blog sayfasında kabin memuru Caroline tarafından yazılanlara göre, Pazartesi günkü KL627 uçuş numaralı sefer tam bir parti havasında geçmiş.

Uçakta bulunan DJ’ler yolcuları, Miami’deki festivali öncesinde iyice havaya sokmuş.

Önceki yazılarımızda da belirttiğim üzere, KLM’in yaptığı bu uygulama, sektördeki sosyal medya kullanımının, en azından şimdilik, geldiği en üst nokta.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!