Richard Branson’dan Çalışanlarına Açık Mektup

Virgin markasının mimarı Richard Branson, çalışanlarına gönderdiği bir mektupla şirketin durumu hakkında bilgi verdi.

Mektubunda, 50 senedir iş hayatında olduğunu belirten Branson, Coronavirus salgını sebebiyle yaşananları, kariyeri boyunca karşılaştığı en zor durum şeklinde niteledi.

35 farklı ülkede 70.000 kişinin Virgin çatısı altındaki çeşitli firmalarda görev yaptığını söyleyen Richard Branson, zor durumdaki bu şirketlere yardım edecek nakit parasının bulunmadığını da açık bir biçimde ifade etti.

Virgin Atlantic’e özellikle değinen Branson, bu havayolunun yaşayabilmesi için, ticarî kredi niteliğinde olmak üzere İngiliz devletinden destek beklediklerini özellikle vurguladı.

Diğer baı şirketlerinin de bu süreçte ne gibi faaliyetlerde bulunduğunu anlatan Richard Branson benzer bir çağrıyı Virgin Australia için Avustralya hükümetine de yaptı.

Neticede anlaşılan o ki Virgin şirketleri kusursuz bir fırtınanın içine doğru hızla ilerliyor ve ciddi bir dış yardım gelmeden bundan kurtulmaları pek mümkün görünmüyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!