Etihad, İstanbul Atatürk’e Boeing 787 ile Uçacak

Etihad Airways_Boeing 787 Dreamliner_new brand_Dec 2014_005Bu yazı, Kokpit.aero’nun özel izni ile yeniden yayımlanmıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Türkiye’de atağa kalkıyor. Sabiha Gökçen’e de uçacak şirket, Atatürk Havalimanı seferlerinde ise Boeing 787 kullanacak.

Abu Dhabi merkezli Etihad, 1 Temmuz 2016’dan itibaren haftada dört sefer olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş başlatıyor.

Şu an itibarıyla Atatürk Havalimanı’na her gün uçan Etihad, bu seferlerle birlikte haftalık uçuş sayısını da 11’e yükseltiyor.

Abu Dabi üzerinden, 30’dan fazla destinasyona çift yönlü olmak üzere haftada 240’tan fazla küresel noktaya bağlantı sunan Etihad Airways, Sabiha Gökçen uçuşlarını iki sınıflı Airbus A320-200 ile gerçekleştirecek.

Etihad, Atatürk’e Boeing 787 ile Uçacak

Halen İstanbul Atatürk Havalimanı’na geniş gövdeli uçakları ile gelen Etihad, önümüzdeki yaz aylarında uçak tipini değiştiriyor.

Yeni kabin tasarımına sahip Boeing 787 Dreamliner kullanacak Etihad, böylece bu hatta rekabeti yukarı çekecek.

Tolga Özbek

Tolga Özbek, 1997'den bu yana Kokpit Havacılık Programı ve Kokpit.aero sitesinin genel koordinatörlüğünü yapıyor. Aynı zamanda amatör pilot olan Tolga Özbek, Flight International ve Airline World Dergileri'nin de Türkiye haberlerini hazırlıyor.