KLM’in Yolcu Fotoğraflarıyla Donattığı Uçak Hazır

KLM_tile_inspire_blueKLM tarafından geçen ay düzenlenen ve katılımcıların, hoşlarına giden Delft seramiğini seçip, istediği bir fotoğrafı yükleyerek insanlara ilham verecek bir cümle yazmasının yeterli olduğu yarışmanın finali hazır.

Az önce KLM tarafından Twitter üzerinden paylaşılan fotoğrafa göre, jüri tarafından yapılan seçim sonrasında finale kalan aday delft işleri arasından kur’a ile seçilen yaklaşık 4.000 örnek, KLM’e ait bir Boeing 777-200 tipi uçağın üzerine yapıştırılmış durumda.

16 Haziran’dan, yani yarından itibaren bir KLM tayyaresi, üzerindeki 4.000 küsur portreyle birlikte dünyanın dört bir yanını ziyaret ediyor olacak.

KLM, uyguladığı politika ile, “millî” – “küresel” dengesini çok iyi tutturmuş durumda.

Hollanda kültürüne bezenmiş bir şekilde, üzerinde dünyanın dört bir yanından binlerce kişinin fotoğrafı bulunan bir uçağın başka bir açıklaması olmasa gerek.

Tekrar tebrikler KLM!

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.