Çinli Havayolları, Dış Hat Uçuşlarını Artırmaya Başladı

Çinli havayolları nihayet, dış hat uçuşlarını artırmaya başladı.

Hükümetin, Covid-19 konusundaki sıfır vaka politikası sebebiyle zor günler geçiren Çin havacılık sektörünün bu sayede, bir nebze de olsa nefes alması bekleniyor.

China Eastern Airlines, 30 Ekim’de başlayacak kış tarifesi dönemiyle birlikte dış hat uçuşlarına hız verecek.

Şirket, aralarında Tokyo, Seul ve Dubai’nin de bulunduğu 42 hatta, haftalık 108 uçuş gerçekleştirecek. Bu sayılar şu anda sırasıyla 25 ve 54.

Çin Dış Hat Yolcu Sayısı 2018-2022

Çin Dış Hat Yolcu Sayısı (2018-2022)

China Southern Airlines ise Tokyo, Cakarta, Dubai, Manila ve Bangkok uçuşlarını yeniden başlatacak.

Öte yandan Air China, eylül sonuna doğru Manila, Cakarta, Tokyo, Atina, Vancouver ve Los Angeles uçuşlarını başlatmıştı.

Gelgelelim, ülke dışından Çin’e seyahat etmek hâlâ son derece meşakkatli bir iş.

Aşırı pahalı uçak biletleri, seyahat öncesinde başlayan ve bitmek bilmeyen Covid-19 testleri, varış sonrası uygulanan karantina, kimi yerlerde devam eden maske takma mecburiyeti gibi hususlar, Çin’e gitmeyi planlayanları kara kara düşündürüyor.

Share
Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!