Yolcu, Bir Sonraki Uçuşun İptal Edildiğini Uçaktan İnince Öğrendi

Avrupa’daki uçuş iptalleri, ilginç olaylar yaşanmasına sebep oluyor.

Bunlardan bir tanesi, British Airways yolcularının başına geldi.

Geçen pazar günü ABD’nin Austin kentinden British Airways uçağına binen yolculardan üç tanesi, Londra Heathrow Havalimanı’nda aktarma yaparak Edinburgh’a devam edecekti.

Fakat uçak Atlas Okyanusu üzerine gelmişken, yolculara gönderilen bir email mesajıyla, Londra – Edinburgh seferinin iptal edildiği bildirildi. (Yolcular bileti American Airlines kanalıyla satın aldığından, email oradan geldi)

Yolcular ise söz konusu mesajı ancak, Londra’ya indikten sonra fark edebildi.

Bir sonraki Edinburgh uçağına iki saatleri kalmıştı ama bunu yakalamaları mümkün olmadı.

İşin daha da kötüsü, yolcular pazartesi sabahı Heathrow’da Edinburgh uçağı için koşuştururken, bavullarının gelmediğini fark etti.

British Airways zaten o gün için planlanan altı adet Heathrow – Edinburgh uçuşundan sadece bir tanesini yapabilmiş, diğer beşini iptal etmişti.

British Open Golf Turnuvası’na katılmak için yola çıkan bu üç yolcu bunun üzerine, seyahate uçak yerine trenle devam etmeye karar verdi.

Ve en sonunda, pazartesi saat 13:30’da varacaklarını düşündükleri Edinburgh’a yaklaşık 12 saat gecikmeyle ve bavulları olmadan, salı gece yarısı 01:00’de ulaştılar.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!