Uçak Seyahatinde Maske Takma Mecburiyeti Kaldırıldı

Uçak seyahatlerinde uygulanan maske takma mecburiyeti kaldırıldı.

Önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 vaka sayılarının arka arkaya üç gün 1.000’in altında gerçekleştiğini belirterek, toplu taşıma araçlarında maske kullanımının mecbur olmaktan çıkarıldığını duyurdu.

Bunun hemen ardından, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi aynı doğrultuda, 30 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla maskeleri çıkaracaklarını açıkladı.

Böylece, iki seneyi aşan bir sürenin ardından nihayet hem yolcular hem de kabin ekipleri rahat bir nefes alacak.

Özellikle uzun uçuşlarda maske takmak gerçekten büyük bir eziyet haline geliyordu.

Bu kararla birlikte, en azından Türkiye sivil havacılık sektörü için Covid-19 krizinin çok büyük oranda geride kaldığını söylemek mümkün.

Darısı Güneydoğu Asya’daki diğer ülkelerin başına…

Not: Seyahat edilen ülke, yolcuların maske takmasını mecbur tutuyorsa, böyle uçuşlarda maske kullanımı münferit olarak devam edecek

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!