DO&CO’nun Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Avusturyalı ikram firması DO&CO’nun olağanüstü genel kurul toplantısı bugün (15 Ocak 2020) yapıldı.

Viyana’da gerçekleştirilen ve hissedarların online ortamda katıldığı toplantıda şu kararlar alındı:

  • DO & CO Aktiengesellschaft (01/2021 Genel Kurul Toplantısı) hissedarlarının 15 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısı, Gözetim Kurulu’nun onayı ile Yönetim Kurulunu, 1.350.000 adede kadar satın alma ve/veya değiştirme hakları olan hamiline yazılı hisse senetleri ve toplam nominal değeri 100.000.000,– Avro’ya kadar dönüştürülebilir tahvil ihraç etmekle yetkili kılmaya karar vermiştir.
  • Satın alma ve/veya değiştirme hakları ile ilgili Yönetim Kurulu, 01/2021 Genel Kurul Toplantısı’nın ayrı olarak vereceği bir kararla yeni oluşturulan şartlı sermayeyi kullanabilir.
  • Kesin ihraç koşulları, Yönetim Kurulu tarafından Gözetim Kurulu’nun onayı ile belirlenecektir.
  • Hissedarların ihraç edilecek dönüştürülebilir tahvilleri üzerindeki yasal satın alma hakları hariç kılınmıştır.
  • 01/2021 Genel Kurul Toplantısı ayrıca esas sermayenin nominal değere sahip olmayan (hisse senedi) 1.350.000 adede kadar hamiline yazılı yeni hisse senetlerinin, Yönetim Kurulu’nun 01/2021 Genel Kurul Toplantısının kararı uyarınca yetkili kılındığı üzere, dönüştürülebilir tahvillerin alacaklılarına verilmek üzere çıkartılması suretiyle 2.700.000,– Avro’ya kadar şartlı olarak artırılmasına karar vermiştir.
Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!