Singapur ve Hong Kong Arasında Seyahat Koridoru Kurulacak

Covid-19 krizinden olumsuz yönde en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen Singapur ve Hong Kong arasında seyahat koridoru kurulacak.

Yapılan anlaşmaya göre, test sonucu negatif çıkan kişiler, karantinada bekleme şartı olmaksızın iki ülke arasında seyahat edebilecek.

Singapur ile Hong Kong arasında seyahat edebilmek için başka herhangi bir şart aranmayacak.

İster iş, isterse tatil amaçlı ziyaretler mümkün olacak.

Bu yolculukların uçuşları ayrı tutulacak ve söz konusu seferlerde hiç bir biçimde aktarmalı yolcu bulunmayacak.

Nüfus yoğunluğu bakımından dünyanın en kalabalık iki devleti olan ve her ikisi de bir ada üzerinde kurulu bulunan Singapur ve Hong Kong, Covid-19 salgınının etkisini artırmasıyla birlikte sınırlarını kapatmıştı.

Bu karardan bu yana, bazı istisnaî durumlar dışında sadece ülkenin kendi vatandaşları ve uzun dönemli oturum izni bulunanların girişine izin veriliyor.

Hong Kong ayrıca, ülkeye giriş hakkı bulunanların 14 gün boyunca karantinada kalmasını da şart koşuyor.

Son dönemde her iki ülkede de Covid-19 salgınının büyük oranda kontrol altına alınması, bir seyahat koridoru kurulmasını mümkün hale getirdi.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!