Emirates Uçuşlara Yeniden Başlıyor

Salgın sonrası dönemde uçuşlara yeniden başlayan havayollarının arasına Emirates de katıldı.

Dubai merkezli havayolunun yaptığı açıklamaya göre uçuşlar 21 Mayıs gününden itibaren başlayacak.

İlk aşamada Londra Heathrow, Frankfurt, Paris, Milano, Madrid, Chicago, Toronto, Sydney ve Melbourne olmak üzere sadece dokuz destinasyona sefer yapılacak.

Uçuşların başlaması sebebiyle hem Dubai havalimanı hem de uçak içerisinde bir takım tedbirler alındı.

Yerleştirilen termal kameralarla, havalimanındaki tüm yolcu ve çalışanların ateşi anlık olarak ölçülecek.

Terminal içerisinde sosyal mesafe kurallarına uyulurken, hem yolcu hem de çalışanların maske ve eldiven takması mecbur olacak.

Buna ilave olarak, yolcularla doğrudan teması olan kabin ekipleri, yer hizmetleri çalışanları gibi personel grupları, koruyucu siperlik takacak ve özel koruyucu kıyafet giyecek.

Uçuşta sunulan ikram sınırlandırılacak ve uçak içi dergileri kaldırılacak.

Uçağın içine standart kabin bagajı alınmasına izin verilmeyecek. Yolcular uçağın içine sadece el çantası, laptop çantası veya bebek bakım çantası gibi eşyalarını alabilecek.

Emirates’in uçulan nokta sayısını ne şekilde artıracağına ilişkin olarak ise henüz bir bilgi verilmedi.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.