Lufthansa Personeli Bir Günlüğüne “Sneaker” Giydi

Lufthansa, ünlü ayakkabı markası Adidas ile birlikte gerçekleştirdiği pazarlama etkinliği çerçevesinde personelinin bir günlüğüne “sneaker” olarak tâbir edilen ayakkabılardan giymelerine izin verdi.

Etkinlik, 24 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Lufthansa Sneaker Günü

Kabin ve kokpit ekipleri, yer hizmetleri personeli ve apronda çalışanlar, üniformalarının altına bu tipte ayakkabılar giydiler.

“Lufthansa Sneaker Günü” olarak adlandırılan etkinliğin amacı, bu yoğun yaz günlerinde yolculara hizmet vermek için çaba gösteren tüm personelin rahat ayakkabılarla çalışması ve “birlikte yürüme” anlayışının vurgulanmasıydı.

Lufthansa Sneaker Günü

Çalışanlara o gün, üzerinde Lufthansa logosu bulunan Adidas marka ayakkabıları giymeleri tavsiye edilmekle birlikte, mecburiyet değildi.

İsteyen istediği ayakkabıyı giyerek işe gidebildi.

Söz konusu etkinlik, Lufthansa Group çatısı altındaki diğer havayollarında da gerçekleştirildi.

Lufthansa logolu Adidas sneaker’lar sadece şirket çalışanlarına satılıyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!