Airbus, Toulouse’da Üniversite Açtı

Airbus Group, ana merkezinin bulunduğu Fransa’da Toulouse-Blagnac’da Leadership University’nin ana kampüsünün açılışını gerçekleştirdi.

Toulouse’da yer alan ana yerleşkenin yanı sıra, Leadership University, Airbus’ın bugünkü ve gelecekteki liderleri için üretimden yönetime tüm kademe için kişiye özel eğitim sunuyor.

Airbus Group - Leadership University
Airbus Group – Leadership University

Her yıl, 20 bin çalışan geniş yelpazedeki gelişim programlarından, derslerden, konferanslardan, grup atölyelerinden ve etkinliklerden yararlanma imkanına sahip olacak. Şirket, grup bünyesinde yer alan her çalışana ulaşmayı hedefliyor.

Dijital Eğitim

Airbus Group CEO’su Tom Enders,

“Değişmekte olan dünya için, ki bu hızlı, dijital ve yenilikçi olma anlamına geliyor, bugünkü ve potansiyel liderlerimizi yetiştirerek geleceğe hazırlanıyoruz.

Liderlerimizin yarın için hazır olmasını bekliyoruz.

Airbus Group - Leadership University
Airbus Group – Leadership University

Onlardan ortak başarı için ekiplerine liderlik etmeleri ve ekiplerini geliştirmelerinin yanı sıra, daha çok iletişim halinde olmalarını, yaratıcı ve ilham verici, açık görüşlü ve meraklı olmalarını istiyoruz.

Leadership University ile bütün Airbus Group içerisinde performans, yenilik ve sorumluluklarla bütünleşmiş ve uyumlu hale getirilmiş bir kurumsal kültür yaratıyoruz” dedi.

Airbus ve Airbus Group İnsan Kaynakları Müdürü Thierry Baril ise,

“Airbus Group Leadership University çalışanların kalıpların dışında düşünmeleri ve değişime yön verecek fikirleri üretmeleri için teşvik edildiği bir yaratıcılık merkezi.

Üniversite, çalışanlara, Airbus Group bünyesinde kendilerini geliştirmeleri, iletişim halinde kalmaları, fikirlerini dile getirmeleri, öğrenmeleri, yenilik getirmeleri ve işbirliği kültürünü desteklemeleri için fırsatlar yaratıyor” şeklinde konuştu.

Airbus Group - Leadership University
Airbus Group – Leadership University

Tüm Merkezleri Birleştiriyor

Toulouse merkezli Leadership University’nin olanaklarının yanında, Airbus Group’un dünya genelinde bulunan tesislerine yakın olarak konuşlandırılmış diğer kampüsler de çalışanlara aynı gelişim olanaklarını sunuyor.

Madrid (İspanya), Marignane (Fransa), Hamburg ve Münih (Almanya) ve Pekin’de (Çin) yerleşkeleri bulunan Airbus Grup Leadership University, bu mevcut yerleşkelerine ek olarak Paris, Birleşik Krallık, Hindistan, Singapur ve Latin Amerika’da da varlığını gösterecek.

150 Kapasiteki Oteli de Var

Toplam 13 bin metre karelik alana yayılmış olan Leadership University’nin Toulouse-Blagnac’ta bulunan ana yerleşkesi, A380 Nihai Montaj Hattı’nın yanında bulunuyor.

Ana yerleşkede, bir etkinlik merkezi, bir amfi, 12 sınıf, 1 yönetim binası ve 1 restoran bulunuyor.

Merkez binanın çevresine dinlenme alanı ve kütüphane gibi geniş açık alanlar konuşlandırılmış. Dört bir tarafı bahçe ve spor alanlarıyla çevrelenen yerleşke, çalışanlara görüşebilecekleri, beyin fırtınası yapabilecekleri ve fikirlerini ve deneyimlerini paylaşabilecekleri alanlar sunuyor.

Bunlara ek olarak, yerleşkede çalışanlar için 150 oda kapasiteli bir de otel yer alıyor.


Posted

in

Comments

One response to “Airbus, Toulouse’da Üniversite Açtı”