İstanbul Atatürk Havalimanı’na Yeni Check-in Kontuarı

Istanbul IST check-in kontuar_havalimaniBu yazı, Kokpit.aero‘nun özel izni ile yeniden yayımlanmıştır.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan Atatürk Havalimanı’nın apronunda kapasite büyütme çalışmaları devam ederken, terminal içinde de yeni check-in kontuarları oluşturularak yolculara daha hızlı hizmet verilecek.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde başlayan yeni inşaatta bilet satış ofislerinin bulunduğu alan kaldırılarak yerine yeni bir check-in kontuarı yapılması için çalışmalar başladı.

Yaklaşık iki ay sürecek olan bu çalışmaların tamamlanmasının ardından aynı katta bulunan bazı bölümler arındırılmış alana dahil edilecek.

Bu çalışma ile birlikte yolcuların check-in işlemleri hızlandırılmasının yanı sıra kapasitenin de artırılması planlanıyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!