THY’den Çocuklara, Curio City Çantası

Bazı yabancı havayolu şirketlerinin uzun yıllardır uyguladıkları çocuk kulübü projesi, geleceğin yolcuları (bileti satın alan) olan çocuklara “marka taraftarlığı” kavramını kazandırmak açısından bir hayli önemli bir girişim.

Çocuk yaşta kullanılmaya alışılan markalar, ilerleyen yaşlarda da tüketici tercihlerinde öncelik sahibi oluyor.

İşte bu çerçevede geçtiğimiz yıl Ocak ayında kamuoyuna tanıtımı yapılan ve havayolu şirketleri arasında dünyanın en kapsamlısı olma iddiasındaki Türk Hava Yolları (THY) çocuk kulübü Cruioz, yoluna Curio City adıyla devam ediyor.

THY Curio City Çocuk Çantası

THY Curio City Çocuk Çantası

Havayolu 101 ekibi olarak gerçekleştirdiğimiz Güneydoğu Asya seyahatimizde, bizi bir Curio City sürprizi karşıladı.

THY tarafından hazırlanan ve üzerinde Curio City karakterleri bulunan bir hayli kullanışlı bir çanta, kabin ekibi tarafından ekibimizin en genç üyesine hediye edildi.

Curio City belki de THY’nin bir “alt sadakat markası” olarak değerlendirilebilir.

Curio City sayesinde küçük yaşlarında THY ile tanışacak çocuklar, ilerleyen yıllarda Miles & Smiles’ın aktif birer üyesi; THY’nin sık uçan yolcuları haline gelebilir.

Kim bilir?

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!