Türk Hava Yolları – Hong Kong Otobüs Reklamları

Türkiye’nin yegâne küresel markası konumundaki Türk Hava Yolları’nın son bir kaç yıldır dünya genelinde başlattığı tanıtım atağında, açık hava (outdoor) reklam çalışmaları geniş yer tutuyor.

18 Nisan’da açılan yeni Toulose hattı için yapılan taksi reklamı, geçen sene sonuna doğru Milano’da karşımıza çıkan tramvay reklamları, Atatürk Hava Limanı’nın girişindeki duvar çalışması ve tabii ki bu çalışmaların belki de en büyüğü olan Bangkok Baiyoke Tower, THY’nin açık hava reklamlarından hemen aklımıza gelenler.

Uzun yıllardır Hong Kong’taki bir Türk şirketinde çalışan bir arkadaşımızın dikkatini ise bu kez, belediye otobüslerindeki THY reklamları çekmiş.

Bu küçük ama kudretli şehir-devletin dört bir yanına ulaşan otobüslerin üzerleri, farklı bir çok THY mesajıyla donatılmış.

Bu reklam çalışması kapsamında Barcelona, Manchester United, Basketbol Euroleague ve Globally Yours temalarıyla giydirilmiş olan otobüsler, her gittikleri yerde dikkatleri üzerlerine topuyor.

Bakalım THY’nin dikkat çeken bir sonraki açık hava reklamı, hangi dünya kentinde sahne alacak?

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.