Airbus, Boeing’in Reklamına Nasıl Cevap Verdi?

Airbus ile Boeing arasında uzun yıllardır devam eden ve son askerî tanker uçak ihalesi ile iyice alevlenen “devlet desteği” tartışması, reklam savaşlarına dönüştü.

Boeing, verdiği bir reklamla, Dünya Ticaret Örgütü’nün (DTÖ), Airbus’ın iddialarını büyük oranda reddettiğini duyurdu ve Airbus’a kaybedilmeyen bir devlet ihalesinin aslında ABD halkı yararına olduğunu iddia etti.

Airbus ise boş durmayarak bu reklama bir cevap hazırladı.

Airbus’ın verdiği reklamda, Boeing’in reklamı üzerinde Airbus amblemli kırmızı bir kalemle yapılan düzeltmeler yer alıyor.

Bir sınav kâğıdı havası verilen reklamın sonucunda Airbus’ın Boeing’e “F”, yani ABD eğitim sistemine göre en düşük notu verdiği görülüyor.

Zaten bu “sınav kâğıdında” bulunan notun hemen altında imza olarak “Öğretmen” ibaresi bulunuyor.

Airbus rakibine, gayet güzel, esprili bir lisan ile cevap vermiş.

Ama unutmamak lazım. Devlet desteği konusunda Airbus da hiç masum değil. 😉

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!