jetBlue’dan Yeni Bir Mavi Kart Uygulaması Daha

Havayolu 101′i sürekli takip edenler mutlaka hatırlayacaktır.

Geçen sene bu zamanlarda jetBlue tarafından yapılan bir kampanya vardı ve bu kampanyayı içerik itibarıyla İETT’nin eski zamanlardaki “Mavi Kart” sistemine benzetmiştik.

Geçen seneki kampanyadan memnun kalan jetBlue, aynı uygulamayı bu kez biraz daha çeşitlendirerek yolcularının beğenisine sundu.

Kampanyanın şartları basit.

jetBlue’dan, bir ay geçerli olmak üzere bir “All You Can Jet” (AYCJ) Pass’ı alıyorsunuz ve bu süre içerisinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğiniz kadar seyahat ediyorsunuz.

AYCJ Pass’ın geçen seneki fiyatı 599 Dolar’dı.

Bu sene iki farklı AYCJ Pass var.

Birincisi geçen senekiyle aynı şartlarda seyahat etmenizi sağlıyor. Ama fiyata zam gelmiş; 699 USD.

İkinci AYCJ Pass’ı ise daha uygun bir fiyata, 499 Dolar’a müşteri bekliyor. Ama bir şartla. Cuma ve Pazar günleri uçmamak kaydıyla.

Kampanya bu sene 7 Eylül Salı gününden, 6 Ekim Çarşamba gününe kadar geçerli olacak.

Her ne kadar 7 günlük Pass’a zam gelmiş olsa da, sık uçan kişiler için yine çok hesaplı bir kampanya olduğu açık.

İnsan ister istemez, Ramazan ayında ülkemizde yapılan standart indirimler yerine, böylesi bir kampanya olsa keşke diyor.

Önümüzdeki senelerde bizde de böyle kampanyalar göreceğimizi tahmin ve temenni ediyoruz.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.