Ramazan Kampanyaları Başladı

Her sene Ramazan ayı geldiğinde genel olarak Türkiye’de hayat yavaşlar. Bunun da etkisiyle havayolu ile seyahat eden yolcu sayısında bir düşme meydana gelir. Gerçi Ramazan ayı git gide yaz tatilinin içine doğru kayıyor, bu yüzden yolcu sayısı eskisi kadar etkilenmeyebilir ama şirketler yine de tedbiri elden bırakmıyor.

Tedbiri elden bırakmayan havayolu şirketlerinin başında Pegasus geliyor. İç hat biletinizi 22-29 Temmuz tarihleri arasında Pegasus’un web sitesi üzerinden alırsanız, 11 Ağustos- 3 Eylül tarihleri arasında tüm iç hat uçuşlarında “vergi dahil” 49,99 TL’ye seyahat etme frsatını buluyorsunuz.

Koltuk sayısı sınırlı; ama web sitesinde bu sınırın mertebesinden bahsedilmemiş olması bir eksiklik. Bu kampanya dahilinde uçak başına mesela sadece 1 koltuk ayrılacaksa, pek bir manası yok.

Pegasus’un web sitesinde Istanbul-Antalya arası için küçük bir deneme yaptık. Karşımıza, her şey dahil, 91,98 TL gibi bir tutar çıktı.

İndirim, daha da indirimli olmuş anlaşılan 🙂

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.