Skyteam – oneworld Finali

Almanya elenince biz de elenmiş sayıldık.

Nasıl mı?

Gayet basit.

Almanya’nın İspanya karşısında pek de varlık gösteremeden elenmesi, Lufthansa’nın dolayısıyla Star Alliance’ın ve yine dolayısıyla Türk Hava Yolları’nın, 2010 Dünya Kupası finaline yükselememesi anlamına geliyor. 🙂

Pek iyi, finalde kimler var?

Skyteam ve oneworld.

KLM, Skyteam’in temsilcisi olarak kupa finalinde yer alırken, oneworld de Iberia ile temsil edilecek.

Yani sahada Hollanda ile İspanya mücadele ederken, havada da KLM ile Iberia, bu hafta sonu için Güney Afrika’ya daha fazla yolcu taşıyabilmek için kıyasıya bir rekabet içerisine girecek.

Cumartesi gideyim, Pazar günü maçı seyreder, Pazartesi de dönerim diyorsanız, KLM (AMS – JNB) ve Iberia’da (MAD – JNB) economy class için ancak 2.500 Euro’ya bilet satın alabiliyorsunuz; tabii bulabilirseniz.

Finalde kim kazanacak diyorsanız; Havayolu 101’in favorisi oneworld (İspanya).

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!