Olmalı mı, Olmamalı mı?

Yıllardır süren, zaman zaman yapılan açıklamalarla “ha oldu, ha olacak” dedirten bir projeydi uçakta cep telefonu kullanmak.

Aslında uçak ve cep telefonu kelimeleri şu anda bir çok kişinin tüylerini diken diken etmeye yetiyor.

Uçağın elektronik sistemlerinin bozulacağı endişesi, bu korkuyu besleyen en büyük etken.

Geçen hafta Emirates’in yaptığı bir açıklama, uçakta cep telefonu kullanma konusunu son aşamaya getirmiş oldu.

Aeromobil şirketiyle bir anlaşma imzalayan Emirates, önümüzdeki Ocak ayından itibaren filosundaki Boeing 777’lerden bir tanesinde cep telefonu kullanımına geçileceğini müjdeledi…mi acaba?

Bir çok havayolu yolcusu, uçakta cep telefonu kullanımına son derece karşı. Cep telefonuna bağışıklığı olan son alan olarak tanımlanıyordu uçak kabini.

Artık düşünebiliyor musunuz uçaklarda yaşanacak karmaşayı.

Saatlerce süren bir okyanus aşırı uçuşta açılan cep telefonları, konuşan, hatta bağıran insanlar, “seni cepten arıyorum ve şu an Atlas Okyanusu’nun üzerindeyim” şeklinde başlayan geyikler.

Tadından yenmez.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!