World Routes 2023 - İstanbul

Routes World 2023 Etkinliği İstanbul’da Başladı

Havayolu şirketleriyle havalimanı işletmecilerini bir araya getiren en önemli etkinlik olan Routes World 2023 başladı.

Her yıl dünyanın bir başka noktasında yapılan organizasyonun bu yılki ev sahibi İstanbul.

Yirmi sekizincisi gerçekleştirilen ve 15 – 17 Ekim günleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Routes World’a ilgi büyük.

110 farklı ülkeden 250 havayolu şirketi ve 700 havalimanından 2.500 civarında temsilci, etkinliğe katılıyor. Buna ilave olarak çok sayıda turizm kurumu da Routes World’da bulunuyor.

World Routes 2023 - İstanbul
World Routes 2023 – İstanbul

Routes World etkinliğinin en önemli özelliği, havayollarıyla havalimanı işletmecilerinin seri bir biçimde yapılan yüz yüze toplantılarla, somut bir biçimde iş konuşuyor oluşu.

Etkinlik öncesi belirlenen toplantı takvimi dahilinde taraflar, 20’şer dakikalık görüşmeler yapıyor. Görüşmelerde yeni hatlar, sefer artışları, teşvik programları gibi konular ele alınıyor.

Havayolu şirketleri, kendilerine ayrılan masalarda gün boyu, onlarla görüşmek isteyen havalimanı işletmecileri ile bir araya geliyor.

World Routes 2023 - İstanbul
Routes World 2023 – İstanbul

Sabah erken saatlerde başlayan görüşmeler, saat 17:00’ye kadar devam ediyor.

Bu yıl etkinlik boyunca 10.000’den fazla görüşme yapılacağı hesaplanıyor.

Bunun yanı sıra, gerek gün içerisinde verilen kahve molası ve öğle yemeği sırasında ve gerekse akşamları yapılan yemekli organizasyonlarda da, ilişkileri geliştirmek mümkün.

Ekim ayında düzenlenen Routes World etkinliği aslında yılın başlarında yapılan bölgesel toplantıların bir zirvesi olarak da nitelenebilir. Zira her yıl Şubat – Nisan döneminde sırasıyla Asya, Amerika ve Avrupa merkezli bölgesel Routes etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Ülkemizden Türk Hava Yolları, Pegasus, İstanbul İGA Havalimanı, TAV ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan temsilciler, Routes World 2023’e katılıyor.


Posted

in

,