THY Kargo: widect

THY’den Yeni Bir Kargo Hizmeti: widect

Türk Hava Yolları (THY), yeni iştirak şirketi THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş. ile kapıdan kapıya kargo hizmeti verecek.

Yeni hizmetin marka adı widect olacak.

Şirket faaliyetlere 2024 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.

THY Kargo: widect
THY Kargo: widect

E-ticaret sektörünün ihtiyaçlarına özel olarak kurulan THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş., widect markasıyla e-ticaret lojistiği sektöründe hizmet veren kurumsal müşterileri için entegre hava kargo çözümleri sunacak.

‘Wide – direct – connect’ söylemiyle yola çıkan Widect, sağladığı geniş uçuş ağı ve doğrudan bağlantı imkanlarıyla Türkiye’nin uluslararası ekspres pazarındaki potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

THY’nin geniş uçuş ağı ve Turkish Cargo’nun lojistik uzmanlığını birleştirerek kapsamlı çözümler sunmayı vadeden widect; kapıdan toplama, ihracat gümrüklemesi, hava kargo, ithalat gümrüklemesi, kapıya teslim, iade süreçleri, depolama hizmetleri ve e-ticaret sektörünün ihtiyacı olan tüm lojistik gerekliliklerin sağlanacağı uçtan uca bir hizmet verecek.

Widect, e-ticaret lojistiği için aktarma merkezi İstanbul’un avantajını kullanarak hızlı ve kaliteli servisi optimum maliyetlerle sağlayacak. Türkiye çıkışlı e-ticaret lojistiği için güvenilir bir çözüm ortağı olmayı hedefleyen widect, mikro ihracatı da destekleyecek.

Yüksek güvenirlik, şeffaflık, hız ve maliyet avantajlarını bir araya getiren Widect, faaliyetlerine 2024 yılı ilk çeyreğinde başlayacak.


Posted

in

Tags: