Yıllarca Havalimanında Yaşayan Mehran Karimi, Hayatını Kaybetti

Yıllarca Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda mahsur kalan Mehran Karimi Nasseri, 75 yaşında hayatını kaybetti.

Steven Spielberg’in yönetip, başrollerinde Tom Hanks ve Catherine Zeta-Jones’in oynadığı The Terminal filminin de ilham kaynağı olan Mehran Karimi Nasseri’nin gerçekten sıra dışı bir hayat hikâyesi bulunuyor.

Mehran Karimi Nasseri, Paris Charles de Gaulle Havalimanı'nda

Mehran Karimi Nasseri, Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda

1988 yılında İngiltere’ye gitmek isteyen Nasseri, buraya girişi reddedilince, en son çıkış noktası olan Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na geri dönmek zorunda kalıyor.

1999 yılında Fransa’ya iltica etmesine izin verilmesine rağmen terminaldeki yerinde kalmaya devam ediyor.

Mehran Karimi Nasseri, 2006 yılı ortalarında rahatsızlanıp hastaneye kaldırılana kadar tam 18 yıl havalimanında yaşıyor.

2007 başlarından itibaren Paris’te farklı yerlerde kalan Nasseri’nin ölümünden bir kaç hafta kadar önce havalimanına geri döndüğü belirtiliyor.

Ne diyelim; Allah rahmet eylesin…

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!