Pegasus’un Yeni Genel Müdürü, Güliz Öztürk Oldu

Pegasus’un tepe yönetiminde önemli bir değişiklik yaşandı.

Güliz Öztürk, 1 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla Pegasus’un yeni genel müdürü olarak atandı.

Halihazırda Pegasus’un ticaretten sorumlu genel müdür yardımcısı olan Güliz Öztürk böylece, havayolu şirketleri arasında Türkiye’nin ilk kadın genel müdürü unvanını da kazandı.

Güliz Öztürk – Mehmet Nane

2016 yılından bu yana genel müdürlük görevini yürüten Mehmet Nane ise Pegasus’taki görevine, yönetim kurulu başkan vekili olarak devam edecek.

Nane bunun yanı sıra, TÖSHİD Başkanlığı ve önümüzdeki haziran ayında devralacağı IATA Başkanlığı görevlerini sürdürecek.

Güliz Hanım’ı tebrik ediyor; üstlendiği yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum.

Güliz Öztürk Kimdir?

Güliz Öztürk, Kadıköy Anadolu Lisesinin ardından 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

İş hayatına Türk Hava Yolları’nda başlayan Güliz Öztürk, 1990 ile 2003 yılları arasında Türk Hava Yolları’nın çeşitli kademelerinde çalıştı.

2005 yılında Pegasus’un tarifeli seferlere başlaması sürecinde yer alan Öztürk, 2010 yılında bu yana şirketin Ticari Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!