Singapore Airlines, Sivil Havacılık Günü’nü Çocuklarla Birlikte Kutladı

Havayolu sektörünün önde gelen şirketlerinden Singapore Airlines, Dünya Sivil Havacılık Günü’nü çocuklarla birlikte kutladı.

Singapore Airlines Türkiye ve SosyalBen Vakfı işbirliğinde gerçekleşen bu etkinlikte, daha önce havacılığı hiç tatmamış 30 çocuk, şirketin önümüzdeki aylarda servis edilecek olan çocuk menüsünü belirledi.

Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çocuklar, kendilerine ait biniş kartlarını alıp uçuş simulasyon alanına geçerek havacılık sektörü hakkında bilgi edindiler.

Menü kartları için her çocuğun daha önceden “uçuş hayallerini” çizdikleri resimler kullanılarak onlara sürpriz yapıldı.

Sunulan birbirinden lezzetli yemekleri deneyen çocukların en yüksek puanı verdiği menü, Singapore Airlines’ın İstanbul – Singapur hattında seyahat edecek çocuk yolculara ikram edilecek.

Singapore Airlines Türkiye Genel Müdürü Mark Seah, “Bu yılki Dünya Sivil Havacılık Günü’nü, havayolu operasyonlarının bir bölümünü deneyimlemek üzere 30 özel davetliyle kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan SosyalBen Vakfı ile bu projede işbirliği yapan şirketimiz, topluma katkı sağlamak ve gelecek nesillerimize hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermeyi ümit ediyor.” şeklinde görüş belirtti.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ise, “SosyalBen Vakfı olarak, beş senedir tüm dünya çocuklarının yeteneklerini ve sosyal benliklerini geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar sayısız katma değer sağlayan aktivite gerçekleştirdik.

Bugün Singapore Airlines’ın desteğiyle gönüllü SosyalBen’ler ve 30 çocukla çok özel bir etkinliğe imza attık. Daha önce havacılık konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çocuklarla havacılık sektörünü tanıdık, onların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdik.” şeklinde konuştu.

Çocuk jürilere katılım sertifikaları ve teşekkür hediyelerinin sunulmasının ardından etkinlik sona erdi


Posted

in

,