Ryanair, Ürdün Uçuşlarına Başlıyor

Avrupa’nın dev “düşük maliyetli” taşıyıcısı Ryanair, bugün (4 Şubat 2018) itibarıyla Ürdün seferlerinin bilet satışlarına başladı.

Ryanair, Ürdün’de Amman ve Akabe havalimanlarına tarifeli uçuşlar yapacak.

Ürdün’ün bu iki önemli havalimanı ile Avrupa’da 14 farklı nokta arasında bağlantı kurulacak.

Bu kapsamda ilk uçuş, önümüzdeki Mart ayında Kıbrıs Rum Kesimi’nin Paphos kenti ile Amman arasında gerçekleştirilecek. Bu hatta haftada dört kez sefer düzenlenecek.

Şirketin web sitesinde üç gün sürecek kampanya boyunca, Paphos ile Amman arasında Nisan ve Mayıs ayının uçuşları tek yön 19,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

Paphos – Amman uçuşlarının yanı sıra, önümüzdeki Ekim ayının sonundan itibaren, yani kış 2018/19 tarifesinde Amman ile Bologna (haftada 2), Brüksel (2), Bükreş (2), Budapeşte (2), Krakov (2), Milano Bergamo (3), Paphos (2), Prag (2), Vilnius (2) ve Varşova Modlin (2) havalimanıları arasında uçuşlar yapılacak.

Yine kış tarifesinde başlamak üzere Akabe ile Atina (haftada 2), Köln (2), Roma Ciampino (2) ve Sofya (2) arasında tarifeli seferler başlatılacak.

Ryanair yıllık bazda Amman hatlarında 430.000 ve Akabe hatlarında 55.000 yolcuya hizmet vermeyi hedefliyor.

Ryanair’in Ürdün seferlerinin toplam 340 civarında yeni istihdam sağlayacağı belirtiliyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.