THY Kargo, İlaç Şirketlerini Hedefliyor

Bu yazı, Kokpit.aero‘nun özel izni ile yeniden yayımlanmıştır.

Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Türk Hava Yolları Kargo, ısı kontrollü konteyner sağlayıcı Envirotainer’dan Berlin ve Atlanta için Kalifiye Envirotainer Tedarikçileri (QEP) akreditasyonu aldı.

Özellikle belirli bir ısıda nakledilen ilaç taşıyıcılığı için çok önemli olan bu belge ile THY Kargo’nun QEP sertifikalı noktaları Mumbai, Frankfurt, Haydarabad, Seul, İstanbul, Tel Aviv, Brüksel, Atlanta ve Berlin oldu.

THY Kargo bu sayede, soğuk zincir taşımacılığı gerektiren medikal ürünleri dünyanın en büyük ilaç şirketlerine ulaştırırken müşterilerine daha yüksek kalitede hizmet sunarken mevcut iş potansiyelinin artmasına da olanak sağlayacak.

İlaç ve medikal malzeme içerikli gönderiler için oluşturduğu özel ürünü ile THY Kargo, uluslararası hava kargo taşıma ağı kapsamındaki 300’den fazla noktaya hizmetlerini genişletmekte.

25 yıldır profesyonel havacılık gazetecisi olan Tolga Özbek, kendi adıyla kurduğu tolgaozbek.com sitesinin yanı sıra Flight Global'de haberler yazıyor. Özbek aynı zamanda, Ticari Pilot ve Çok Motor lisanslarına sahip.