Singapore Airlines’ın Yeni Kabin Tasarımı Hizmete Giriyor

Singapore Airlines, yeni uçaklarında yeni kabin tasarımıyla yolcularının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2-4 Kasım 2017 tarihleri arasında Singapur’da tanıtımı yapılacak yeni kabin tasarımı, önümüzdeki Aralık ayından itibaren ilk olarak Singapur – Sydney arasındaki uçuşlarda yolcuların beğenisine sunulacak.

First Class Suit, Business Class, Premium Economy Class ve Economy Class içerisindeki yeni kabin ürünleri, kapsamlı müşteri geri bildirimleri göz önünde bulundurularak dört yılda geliştirildi.

Singapore Airlines – First Class Suite (Dec 2017)

Yeni kabin ürünleri Singapore Airlines’ın Airbus’tan teslim alacağı beş adet yeni A380 model uçakta kullanılacak.

Yeni uçak 18 Aralık 2017 tarihinden SQ221 sefer numarası ile günlük olarak 20:40’ta Singapur’dan kalkış yapacak olup ertesi gün saat 07:40’ta Sydney’e iniş yapacaktır.

SQ232 sefer numarası ile yapılacak dönüş seferleri ise Sydney’den saat 12:15’te kalkış yapacak ve saat 17:35’te Singapur’a varacaktır.

Yeni kabin tasarımının bulunacağı uçakların diğer hangi hatlarda hizmete gireceği önümüzdeki aylarda açıklanacak.

2007 yılının Ekim ayından bu yana Singapore Airlines’ın filosunda yer alan Airbus A380 tipi uçaklar Sydney’in yanı sıra Pekin, Frankfurt, Hong Kong, Londra, Melbourne, Bombay, Yeni Delhi, New York, Osaka, Paris, Şanghay ve Zürih hatlarında da hizmet veriyor.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.