Singapore Airlines’tan Yeni “Güvenlik Videosu”

Sektörün önde gelen şirketlerinden Singapore Airlines (SIA), uçuş öncesi yolculara izlettirilen güvenlik videosunu yeniledi.

Yeni güvenlik videosu, SIA) ile STB (Singapur Turizm Ofisi) geçtiğimiz Haziran ayında imzalanan ve Singapur’a ve Singapur üzerinden yapılacak seyahatleri teşvik etme ve şehrin güzelliklerini dünya geneline göstermeyi amaçlayan iki taraflı anlaşma kapsamında hazırlandı.

Bu ortaklık kapsamında SIA ve STB, seyahat kolaylığı sağlayacak ve doğru deneyimlerin; doğru kişilere, doğru zamanda ve doğru yerde ulaştırılmasını sağlayacak pazarlama faaliyetleri, etkinlik tanıtım kampanyaları ve teknoloji inisiyatifleri ile ilgili üç yılı aşkın bir süre boyunca işbirliği yapacak olup bu anlaşma kapsamında taraflar, toplam 10 milyon SGD$ değerinde ortak yatırım yapacak.

Yeni videonun, geleneksel olarak uçak kabininde çekilenlerden bir tanesi olması yerine, izleyenleri Singapur’un çeşitli yerlerinde panoramik bir yolculuğa çıkartan bir kurguya sahip olması tercih edildi.

Bu videoyu izleyenler; Boat Quay, The Intan Peranakan Home Müzesi, Nehir Safarisi, Haji Lane, Adventure Cove WaterparkTM, Henderson Waves, Capitol Tiyatrosu ve Gardens by the Bay gibi kentin bilinen simgelerine yolculuk eden bir Singapur Kızını takip etmekte.

Singapur Kızı her bir mekanda, güvenlik talimatlarını farklı faaliyetler ile yaratıcı bir şekilde gösteren değişik kişilerle karşılaşmakta.

SIA Satış ve Pazarlama Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Campbell Wilson; “Yeni güvenlik videomuz, bugüne kadar bizim de kullandığımız daha geleneksel yaklaşımla hazırlanmış olan videolara kıyasla müşterilerimize güvenlik bilgilerinin aktarılması hususunda daha etkileyici ve verimli bir yaklaşım sunmaktadır. Aynı zamanda bu yeni video ile dünya genelindeki izleyicilere evimiz olan Singapur’un bilinen simgelerini gururla gösterebilme olanağına kavuşuyoruz” dedi.

Singapur Turizm Ofisi Genel Başkan Yardımcısı Lynette Pang ise; “Singapur’un canlı kültürü ve görülmeye değer turistik güzelliklerini bir araya getiren ve güvenlik bilgilerinin yolculara aktarılması için hazırlanmış samimi ve göz alıcı sunumuyla SIA’nın yeni güvenlik videosunu izlerken büyük keyif aldık. Singapur’un önemli ögelerinden olan yerleri ve insanları da anan bu video ile milyonlarca izleyici, şehrin sunduğu cazibeli olasılıklara aşina olurken güvenlik ile ilgili en güncel bilgileri de öğrenecekler” şeklinde konuştu.

SIA kabin ekibinden olup videodaki Singapur Kızını temsil etmesi amacıyla seçilen Elizabeth Quek, video ile ilgili olarak; “Müşterilerimizi kısa bir Singapur yolculuğuna çıkarmak gibi. Videonun çekildiği yerler Singapur’un, eşsiz bir kültürü ve tarihi mirası olan modern bir kozmopolit şehir olarak yansıtılmasına yardımcı olmaktadır ve bu harika yolculuğun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Yeni uçak içi güvenlik videosu, bu yılın sonlarından itibaren tüm SIA uçularında gösterilmeye başlanacak.

Videonun tamamını http://bit.ly/2vg40Sa bağlantısından indirebileceğiniz gibi videoyu, http://bit.ly/2fozwcL bağlantısı üzerinden de izleyebilirsiniz.


Posted

in