AtlasGlobal_hostes_pilot

Atlasglobal ile Air France’tan Stratejik İşbirliği Kararı

AtlasGlobal_hostes_pilotÜlkemizin önde gelen havayolu şirketlerinden Atlasglobal ile Fransa’nın bayrak taşıyıcı şirketi Air France, 30 Ocak 2017 tarihinde imzaladıkları anlaşma ile son derece stratejik bir işbirliği sürecini başlatmış oldu.

Taraflar arasında yapılan anlaşmayla Atlasglobal ve Air France yolcularına yeni seyahat imkânları sunuluyor.

Atlasglobal bu çerçevede, günlük bir sefer olarak icra ettiği Paris hattındaki uçuş sayısını, Air France ile birlikte günde üçe çıkarmış oldu.

Anlaşma kapsamında Atlasglobal yolcuları Paris aktarmalı olarak Biarritz, Bordeaux, Lyon, Marsilya, Montpellier, Nice, Toulouse, Cezayir (Algiers), Fas (Casablanca, Rabat) ve Tunus (Tunis)’a uçabilecek.

Air France yolcuları ise İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Adana, Antalya, Bodrum, İzmir, Kayseri, Konya, Trabzon, Gürcistan (Tiflis), İran (Tahran), Kuveyt (Kuwait City) ve Birleşik Arap Emirlikleri (Sharjah)’a uçuş gerçekleştirebilecek.

Air France_Airbus A380Anlaşmaya ilişkin konuşan Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy;

“Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Air France ile yaptığımız ortak uçuş anlaşmamız Avrupa’da istikrarlı büyüme stratejimizin en önemli adımlarından biri.

Air France ile yaptığımız ortak uçuş anlaşması ile haftanın her günü gerçekleştirdiğimiz Paris uçuşlarımızı günde 3 sefere çıkardık. Aynı zamanda uçuş noktalarımıza Paris uzantılı olarak 11 yeni hat ekledik.

İş adamları artık istedikleri saatlerde iş seyahatlerini gerçekleştirebilecek, günü birlik Paris’e seyahat edebilecek. Air France ile ortak uçuş başlatmamız Atlasglobal’in uluslararası hizmet standartlarının global ölçekte büyük havayolları tarafından da kabul gördüğünün kanıtıdır. Air France ile işbirliğimizin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Air France – KLM Kıdemli Başkan Yardımcısı Barry ter Voert ise ortak uçuş anlaşmasına ilişkin şunları söyledi:

“Zorlu bir rekabet ortamında Atlasglobal, Air France için İstanbul hattında mükemmel bir ortak. Bu ortaklıkla yolcularımıza Paris – İstanbul hattı üzerinde uygun saatler sunmaya ek olarak Paris-Charles de Gaulle’den global uçuş ağımıza ve Istanbul ötesinde yeni uçuş noktalarına ulaşabilme imkanı sağlıyoruz.

Bu anlaşma kapsamında müşteri odaklı ve mükemmel uçuş deneyimi sunan bir ortakla çalışmaktan çok memnunuz.”

Atlasglobal ve Air France’ın Uçuş Saatleri

AF1391: Kalkış – Istanbul Atatürk Havalimanı 07:15, Varış – Paris-Charles de Gaulle 8:55;
KK6033: Kalkış – Istanbul Atatürk Havalimanı 11:50, Varış – Paris-Charles de Gaulle 13:40;
AF1891: Kalkış – Istanbul Atatürk Havalimanı 19:35, Varış – Paris-Charles de Gaulle 21:15.

AF1890: Kalkış – Paris-Charles de Gaulle 12:30, Varış – Istanbul Atatürk Havalimanı 17:55;
KK6034: Kalkış – Paris-Charles de Gaulle 14:30, Varış – Istanbul Atatürk Havalimanı 20:05;
AF1390: Kalkış – Paris-Charles de Gaulle 18:35 Varış – Istanbul Atatürk Havalimanı 00:05.

Comments

2 responses to “Atlasglobal ile Air France’tan Stratejik İşbirliği Kararı”