Dünya Genelindeki Havalimanlarında Bulunan Wi-fi Bağlantılarının Parolaları

Havalimanlarındaki kablosuz internet bağlantılarının parolaları

Havalimanlarındaki kablosuz internet bağlantılarının parolaları

Modern insanın en önemli kaygılarının başında, bulunduğu yerde kablosuz internet bağlantısının olmaması ve kullandığı cihazın şarjının bitmesi geliyor.

Elektronik cihazların şarj edilmesi konusu bir şekilde hallediliyor.

Ama özellikle yurt dışına yapılan seyahatlerde, ücretsiz internet bağlantısının bulunmaması, insanları müşkül durumda bırakabiliyor.

Off-line kalmak mı, anormal derecede yüksek cep telefonu faturaları ödemek mi?

Aslında bir çok havalimanı, sınırlı sürede de olsa ücretsiz wi-fi bağlantı imkânı sağlamaya başladı.

“Bu da yetmez!” diyenler için ise, Anıl Polat adlı blogger tarafından hazırlanan ve dünya genelindeki havalimanlarında bulunan kablosuz internet bağlantılarının parolalarını gösteren uygulama, hayat kurtarıcı olabilir.

Anıl Polat’ın iyi bir “crowdsourcing” veya imece uygulaması örneğine dönüşen bu çalışması, dünyanın dört bir yanındaki yolcularından gelen yeni paralolarla sürekli bir biçimde güncelleniyor.

Daha da iyisi, bu çalışma çerçevesinde biriken bilgilerden yola çıkılarak birer iOS (App Store) ve Android (Google Play) uygulaması hazırlandı bile.

İndireceğiniz uygulama ile, havalimanlarındaki kablosuz ağlara erişmek mümkün.

Share
Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!