batman v superman_thy_film

Batman ve Superman, Kozlarını THY Uçağında Paylaşıyor

batman v superman_thy_filmTürk Hava Yolları (THY), dünya çapında ses getiren pazarlama faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Önümüzdeki Mart ayında gösterime girecek olan Batman v Superman: Dawn of Justice filminin bazı sahneleri, THY uçağında geçiyor.

Bu sponsorluk anlaşması sayesinde, ülke sayısı bakımından halen dünyanın en fazla noktasına uçan havayolu şirketi konumundaki THY, Gotham City ve Metropolis’i de, bu geniş uçuş ağına eklemiş oldu.

THY, Warner Bros Pictures ile gerçekleştirdiği bu işbirliği için filosundaki bir Boeing 777-300 ER tipi uçağını film temasına uygun bir biçimde boyayarak giydirdi.

Uçağın her iki tarafında eskitme yöntemiyle Batman ve Superman’in logoları yer aldı.

THY_ilker ayci_batman v superman
THY YK Başkanı İlker Aycı

THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı gerçekleştirilen sponsorluk ile ilgili olarak THY Teknik Hangarı’nda düzenlenen tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Bu yılın en önemli filmlerden birine sponsor olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu filmin THY markasına olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

İlker Aycı, filmin düğümünün THY uçağının Business Class bölümünde çözüleceğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Nereye bir havayolu şirketi gidebilecekse, ister reel dünyada, ister sanal dünyada, ister sosyal medyada, orada THY olacak ve oraya uçacaktır. Bu anlamda önümüze koyduğumuz ufuk ve vizyon çerçevesinde Batman ve Superman filminde bizim, ki bu yılın en büyük prodüksiyonlarından 350 milyon dolarlık bir dev prodüksiyon.

Böyle beklenen bir prodüksiyonda iki süper kahraman böyle bir filmde bir araya geliyor. Bu iki süper kahramanın arasına, bu filmin içerisine reklam yerleştirmek üzere bir anlaşma yaptık.

Warner Bros ile bir işbirliği yaptık. Neticesinde THY uçağının hem de kabin içinin görüntüsü filmin içerisinde yer alacak. Hem de logomuz olacak. Bir de filmin önemli sahneleri içersinden birinde, filmin düğümlerinden birisi bizim Business Class’ta çözülecek. Bu anlamıyla da THY uçağı filmde önemli bir yer teşkil edecek.”

Ben Affleck, THY Reklamında Oynayacak

THY_Turkish Airlines_batman-superman_Boeing 777_TC-JJN
THY’nin, Batman v Superman filmine uygun olarak giydirilen Boeing 777 tipi uçağı

THY’nin sponsor olduğu filmin yöneticisi Warner Bros. Pictures Kıdemli Başkan Yardımcısı Gane Garlock, Batman ve Superman’i partnerimiz Türk Hava Yolları ile gökyüzüne uçurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

THY’ye ait bir uçağın içten ve dıştan görüntülerinin yer aldığı “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filminde kullanılan Batmobile aracının resmi taşıyıcı sponsoru da Türk Hava Yolları iştiraklerinden Turkish Cargo oldu.

Buna göre Turkish Cargo, dünyanın çeşitli yerlerindeki organizasyonlara Batmobile’ın taşınmasını sağlayacak.

Filmde Batman rolünde izlediğimiz ünlü oyuncu Ben Affleck ve Lex Luther karakterini canlandıran aktör Jesse Eisenberg ile bir reklam filmi çeken THY önümüzdeki günlerde bu filmin de yayınına başlayacak.

“Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filminin resmi sponsoru olan THY, bu kapsamda filmin Los Angeles ve Londra’da gerçekleşecek galalarına da sponsor oldu.

THY bunlara ilave olarak, önümüzdeki günlerde sosyal medya üzerinde gerçekleştireceği “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmi temalı bir yarışma düzenleyecek.

Yarışma sonucu kazananlar, filmin Los Angeles’da gerçekleşecek galasına THY’nin davetlisi olarak katılacaklar.

Bu sponsorluk sonrası THY yolcularını da, film temalı bir takım sürprizler bekliyor.

Buna göre;

Yetişkinler için göz maskesi, terlik gibi ürünlerden seyahat kitleri, çocuklar için terlik, çocuk kulaklıkları ve saat gibi ürünlerden oluşan seyahat kiti, film temalı uçak içi menü kartları ve yiyecek ikramları, film temalı Miles&Smiles kartı yolcuların kullanımına sunuldu.