THY_Turkish Airlines_Airbus A321_Turkiyenin Potansiyelini Kesfet_Jan 2016

Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet

THY_Turkish Airlines_Airbus A321_Turkiyenin Potansiyelini Kesfet_Jan 2016
THY filosundaki bir Airbus A321, “Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet” sloganı ile donatıldı – Ocak 2016

Türk sanayini yurt dışında üst düzeyde temsil etmek ve “Türk Malı” algısını yükseltmek amacıyla Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonu ile oluşturulan Türkiye’nin yeni sloganı; Discover the Potential-Turkey” –“Potansiyeli Keşfet-Türkiye”, Türk Hava Yolları (THY) filosundaki bir Airbus A321 uçağı ile dünyayı dolaşacak.

Bölgesinde güçlü bir figür olan ve son yıllarda sergilediği yükselen grafiği sayesinde bir dünya markası hâline gelen Türkiye’nin etki ve potansiyelini ibraz etme sürecinde önemli birer araç olarak kullanılacak yeni logo ve slogan, Türkiye’nin küresel konumlanmasıyla da bütünlük arz eden tasarımıyla ön plana çıkıyor.

turkiye-discover-the-potential-potansiyeli-kesfet
Turkey – Discover the potential

Ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu sıfatıyla bu mühim projenin bir parçası olmaktan gurur duyan THY, proje kapsamında filosundaki TC-JRG tescilli Airbus A321 tipi uçağının gövdesine Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet – Discover the Potential – Turkey yazdırdı.

Uçağın arkasına Türk motifleri kullanılarak tasarlanmış slogan sayesinde, uçağın ulaştığı farklı destinasyonlarda uluslararası yatırımcının dikkatini çekmesi ve Türkiye’ye yatırım noktasında davette bulunması hedefleniyor.

Art arda 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”* seçilen ve 113 ülkede 49’u yurt içi, 235’i yurt dışı olmak üzere toplamda 284 noktaya uçuş düzenleyen THY’nin bu anlamda sağlayacağı katkının, uluslararası yatırımcıları çekme noktasında en etkili araç olacağı öngörülüyor.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın katılımları ile Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Atatürk Havalimanı’nda bulunan uçak bakım hangarında düzenlenen organizasyonla Türkiye’nin Potansiyelini KeşfetDiscover the Potential-Turkey  uçağının tanıtımı gerçekleştirildi.

THY_Turkish Airlines_Airbus A321_turkiye potansiyeli kesfet

Aycı törende yaptığı konuşmada, THY’den önce dört yıl boyunca Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın Başkanlığı’nı yürüttüğünü hatırlatarak, yatırımcı çekme konusunun, küresel ölçekte yükselen bir değer olarak ön plana çıkan Türkiye için oldukça önemli bir öncelik olduğunu belirtti.

İlker Aycı ayrıca, “bu proje kapsamında uçak giydirme ile ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlanacağını vurgulayarak; ‘Bundan 2 ay önce de, yine uçaklarımızdan birinin üzerine “Invest in Turkey” mesajını yazdırarak dış yatırımcıyı ülkemize yatırım yapmaya davet etmiştik. Ve bugün yine bir uçağımızın üzerini Türk motifleriyle süsleyerek “Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet – Discover the Potential-Turkey”  yazdırdık.

Bu uçaklarımız sayesinde, uçuş sağladığımız çok sayıda farklı destinasyon üzerinden tüm dünyanın ilgisini Türkiye’ye yatırım yapmaya çekmek niyetinde ve gayretindeyiz.” dedi.

Uçak giydirme etabı geçtiğimiz yılın sonlarında tamamlanan proje kapsamında, geçtiğimiz ay itibarıyla “Discover the Potential” ilan görsellerine, Skylife ve Business dergilerinde ve ayrıca Airshow ekranlarında yer veriliyor.

Bu ay içerisinde, tanıtım videosunun da uçaklarda yer almaya başlayacağı proje ile Türkiye’nin enternasyonel değeri THY, ülkesinin küresel ölçekli konumlanmasına sağladığı katkı toplamına bir yenisini daha ekliyor.