Havayolu 101’de, Havalimanı Analizlerine Başlıyoruz

Istanbul_IST_AHL_Apron_June 2014Havalimanı, bir uçak yolcusuna seyahatinin hemen öncesi ve sonrasında ev sahipliği yapan, bu yüzden de havayolu ile yapılan yolculukların müşteri memnuniyeti açısından en kritik aşamalarından bir tanesi olan mekândır.

Her yıl milyarlarca yolcu bu mekânları kullanmakta.

Bilindiği üzere, havalimanlarındaki yolcu deneyimine ilişkin konuları Havayolu 101’de sık sık gündeme getiriyoruz.

Önümüzdeki günlerde ise havalimanlarını farklı bir açıdan ele alacağız.

Ülkemizde havayolu sektörüne ilişkin veri analizi ve pazar araştırması konularının en önde gelen uzmanlarından bir tanesi olan Feridun Özçelik tarafından hazırlanan havalimanı analizleri, yarından itibaren Havayolu 101 sayfalarında yer alacak.

Dünyanın en büyük ilk 30 havalimanına ilişkin trafik analizleri, her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma sabahları sizlerle buluşacak.

Havalimanı hakkında genel bilgi, o noktaya sefer yapan havayolu şirketleri ve pazar payları, aylık uçuş sayıları, tarife dalga yapısı gibi bilgiler, Özçelik’in yazılarında sizlerin ilgisine sunulacak.

Havalimanlarının özellikle tarife dalga yapıları ayrıntılı bir biçimde incelenecek.

Tüm samimiyetimizle söylemek gerekirse; böyle derli toplu bir bilgiyi Havayolu 101 dışında herhangi bir yerde bulmanız pek mümkün değil.

Feridun Özçelik’e, katkılarından ötürü teşekkür ediyor; Havayolu 101’in yazar kadrosuna hoş geldin diyoruz.

Havayolu 101’de yayınlanan tüm havalimanı analizlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.