AirAsia_inflight-food_Denpasar-Kuala-Lumpur_June-2015

Uçak Biletlerine Neden Daha Fazla Ödüyoruz?

Ne yazık ki her şeyde olduğu gibi uçak bileti veya otel rezervasyonu yaparken de son dakikacıyız! Kaç hafta önce bakmamız gerekirken uygun fırsatları kaçırıyoruz?

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, son dakikacılık özelliği ile ön plana çıkan Türk seyahat severlere uygun fiyata uçak bileti bulmak için tavsiyelerde bulunuyor.

AirAsia_inflight-food_Denpasar-Kuala-Lumpur_June-2015Uçak bileti fiyatlarını takip etmek çoğu zaman seyahat severler için zor olsa da Skyscanner’ın kullanıcı dostu özellikleri ve “Uygun Uçuş Önerileri” seçeneği sayesinde son dakikada bile ucuza seyahat edebilmek mümkün.

Skyscanner’ın son yayınladığı “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, tüm destinasyonlar göz önüne alındığında, Türkiye’den ortalama 20 hafta öncesinden rezervasyon yapılması gerekiyor.

Türkler ise sadece 39 gün öncesinden rezervasyon yaparak uygun biletleri genellikle kaçırıyor.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner, son dakikacı olarak bilinen Türk seyahat severlerin uygun fiyata uçabilmeleri için “Uygun Uçuş Önerilerini” sıraladı.

Takipte Kalın!

Havayolu şirketlerinin e-bültenlerine kayıt olarak, sunulan son dakika fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Skyscanner gibi seyahat arama motorlarını kullanarak, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Skyscanner’ın Fiyat Alarmı özelliği ile seyahat etmek istediğiniz destinasyon ve tarih için fiyat alarmı kurarak, takip ettiğiniz uçak biletinin fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Gözünüzü Açık Tutun!

Havayollarının Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarını takip ederek, indirimli uçuş fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya aracılığı ile havayolu şirketlerinin kampanyaları konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, havayolu şirketlerine üyelik programlarına katılarak, sadece üyelere özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Daha Az Tercih Edilen Uçuş Saatlerine Yönelin!

Uçuş saati konusunda esnek davranarak uygun fiyat seçenekleri ile seyahat edebilirsiniz.

Havayollarının daha az tercih edilen uçuş saatleri genellikle daha uygun fiyatlıdır. Uçuş saatleri dışında, gideceğiniz havaalanı destinasyonu konusunda da esnek olarak tasarruf edebilirsiniz.

Birden fazla havayoluna sahip şehirlerin daha az tercih edilen havalananlarına uçuşlar, genellikle yoğun havaalanlarına göre daha ucuzdur. Ayrıca Skyscanner’ın “her yere” arama seçeneği de spontane davranmayı seven seyahat severler için ucuza seyahat edebilme imkanı veriyor.

Bulunduğunuz yerden seyahat etmek istediğiniz tarihleri seçerek bu tarih için en uygun destinasyonları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Skyscanner’da yer alan “Yakındaki Havaalanlarını Ekle” seçeneği ile arama yaparken istediğiniz destinasyona en yakın ve en uygun fiyata uçabileceğiniz havalimanlarını da keşfedebilirsiniz.

Ekstra Ücretlere Dikkat Edin!

Bazı havayolu şirketleri bilet alırken uçak biletinin üzerine ek bavul ücreti, yemek ücreti gibi ek ücretler ekleyerek uçak bileti fiyatlarını arttırabilir. Son anda talep edilebilecek bu ücretlere de dikkat ederek tasarruf edebilirsiniz.

Erken Rezervasyon Yaptırın!

Erken rezervasyon yaparak da uçak bileti fiyatından tasarruf yapabilirsiniz.

Skyscanner’ın “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, en uygun uçak biletlerini yakalamak için 20 hafta öncesinden aramalara başlanması gerekiyor.

Bu rapor sayesinde seyahat etmek istediğiniz destinasyon için en uygun rezervasyon zamanlarına ulaşabilirsiniz.


Posted

in