Güneydoğu Asya’daki Önemli Havalimanları

Son 20 yıl içerisinde havayolu sektörüyle ilgili olarak hazırlanan ve geleceği tahmin etmeye çalışan tüm raporlarda, Güneydoğu Asya bölgesinin en hızlı büyüyen pazar olacağı ve bu yüzden söz konusu bölgeye özel bir önem verilmesi gerektiğinin altı çizilmiştir.

Havayolu 101 olarak biz de bu noktadan hareketle, önümüzdeki iki haftalık süreç içerisinde, bu hareketli, cıvıl cıvıl bölgenin önde gelen havalimanlarını incelemeye karar verdik.

Güneydoğu Asya

Güneydoğu Asya

Guangzhou, Haikou, Şenzen, Cakarta, Manila, Hong Kong, Phnom, Siem Reap, Kota Kinabalu, Kuala Lumpur, Kuching, Langkawi, Penang, Singapur, Bangkok, Puket, Samui, Taipei, Hanoi ve Ho Chi Minh kentlerini dünyaya bağlayan limanlar, önümüzdeki 10 gün süresince yakın mercek altında olacak.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!