Böyle Olur Düşük Maliyetlinin Comfort Class’ı

“Böyle olur düşük maliyetli taşıyıcının comfort class’ı” demekten başka çarem bulunmuyor.

Germanwings tarafından az önce gönderilen Twitter mesajında, yeni başladıkları “Best Seat” uygulaması ile yolculara daha fazla diz mesafesi sunulacağı belirtildi.

“Best” kategorisindeki koltuklar, şirketin filosunun tamamını oluşturan Airbus A319 tipi uçakların ilk 10 sırasında yer alacak.

Germanwings - Best Seats

Germanwings – Best Seats

“Basic” tarifeye göre 15 Euro ilave ücret ödenerek tercih edilebilen Best sınıfına ilave diz mesafesinin yanı sıra bir adet bavul taşıması, koltuk seçimi ve uçuş esnasında ikram edilecek atıştırmalıklar dahil.

Germanwings tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’daki başka hiç bir havayolu şirketinin economy class’ta bu kadar bir diz mesafesini sunmadığı ısrarla vurgulanmış.

Bu iddia ile kast edilenin büyük ihtimalle diğer düşük maliyetli havayolu şirketleri olması gerekiyor.

Zira Germanwings’in filosundaki mevcut A319’larda standart diz mesafesi sadece 30 inç.

15 Euro’ya satılan ilave diz mesafesinin ne kadar olduğu ne Germanwings’in açıklamasında yer alıyor ne de web sitesinin herhangi bir yerinde. 😉

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.