Ekşi Sözlük'te Bugün Pegasus Reklamı Var

Pegasus_eksi_sozlukGeçtiğimiz Ocak ayında Sky ve Mart ayında Anadolujet’in reklamlarını gördüğümüz Ekşi Sözlük’ün bugünki reklamvereni Pegasus.

Hafızamız bizi yanıltmıyorsa, Ekşi Sözlük’ü bir reklam mecrası olarak kullanan ilk havayolu şirketi yıllar önce Pegasus olmuştu.

Bugünkü reklamda, düşük maliyetli taşıyıcıların olmazsa olmaz müşteri segmenti durumundaki üniversite öğrencileri hedeflenmiş.

Hatta bu müşteri segmentinde biraz daha derine inilerek, Kıbrıs’taki üniversitelerde eğitim görmekte olup, önümüzdeki haftalarda final sınavlarına girdikten sonra yaz tatili için Türkiye’ye dönecek öğrenciler için bir kampanya geliştirilmiş.

Kampanya dahilindeki bilet fiyatları, vergiler dahil 69,99 TL’den başlıyor.

Tabii Ekşi Sözlük yazarları boş durmamış ve gerekli çalışmayı yaparak linkini hemen yazıvermişler.

Buna göre Haziran ayında, Lefkoşa-İzmir arasında, 69,99 TL gibi bir fiyata ulaşmak mümkün olmuyor.

Fakat işin ilgi çekici bir yanı; aynı tarihlerde Lefkoşa-SAW arasında 49,99 TL gibi daha düşük bir fiyatı bulmak bile mümkün. Hatta yolcu tipi seçiminde “öğrenci” şıkkını işaretlememiş olsanız bile. 😉

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.