Qatar Airways Büyümeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda Suriye’nin Halep kentine başlattığı seferlerle uçuş ağına 100. noktayı ekleyen Qatar Airways dur durak bilmiyor.

Şirketin iddialı CEO’su Ekber El Bekir’in açıklamalarına iki hafta önce Havayolu 101’de yer vermiştim.

Qatar Airways’i getirmek istedikleri seviyeyi düşündüğümüzde, hızlı bir biçimde büyümeleri tabii ki kaçınılmaz hale geliyor.

Qatar Airways, Montreal uçuşlarına başlıyor

Qatar Airways, Montreal uçuşlarına başlıyor

İşte önümüzdeki günlerde Qatar Airways’in uçuş ağına dahil olacak yeni şehirler:

Şiraz (5 Haziran), Venedik (15 Haziran), Montreal (29 Haziran), Medine (14 Temmuz), Kalküta (27 Temmuz), Sofya (14 Eylül), Oslo (5 Ekim), Entebbe (2 Kasım), Bakü (30 Kasım) ve Tiflis (30 Kasım).

Anna.aero’nun haberine göre, son açıklanan dört yeni uçuş noktasının (Bakü, Tiflis, Entebbe, Medine) tamamına sefer düzenleyen tek büyük havayolu şirketi, Türk Hava Yolları (THY).

Bilindiği üzere coğrafî konumu sebebiyle Orta Doğu bölgesi, Doğu ile Batı arasındaki transit hava yolu trafiğinin tabii bir aktarma noktası durumunda.

Ve buradaki pastayı paylaşmak isteyen başlıca 4 – 5 havayolu şirketi bulunuyor. Gerek THY ve gerekse Qatar, Emirates ve Etihad bu pastanın talipleri.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!