hipmunk – Çok Kullanışlı Bir Uygulama

Web tabanlı uygulamalar öyle bir seviyeye gelmiş durumdaki, gün geçmiyor ki herhangi bir sektör için yeni bir çalışma yapılıyor olmasın.

İşte tüm uçak yolcularını, sektörde çalışanları veya bu işlere meraklı olanları yakından ilgilendirecek bir uygulama:

hipmunk

hipmunk

Hipmunk (IST – JFK)

Siteye girer girmez hemen İstanbul ile New York (JFK) arasında bir arama yaptım. Karşıma çıkan sonuç yukarıdaki görüntüde bulunuyor.

Görsel açıdan tam bir şölen.

Sadece direkt uçuşları değil, aktarmalı seferleri de sonuç ekranında görmek mümkün. Arzu ederseniz fiyat, uçuş süresi, kalkış saati gibi farklı bazı kriterlere göre sıralama yapabiliyorsunuz.

Bilgisayar başında uzun uzun metinleri okumak zor; böylesi görsel tarafı güzel uygulamalar sayesinde web ortamında araştırma yapıp bir sonuca ulaşmak adeta bir keyif haline geliyor.

Edinebildiğim bilgilere göre hipmunk, bu görüntüleri üretirken kullandığı tarife + fiyat bilgisini ITA’den sağlıyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!