Airline Business Dergisi'nin 25.Yılı

Airline BusinessBilenler bilir; ATW gibi, Flight gibi yayınlarla birlikte Airline Business, ticarî havayolu sektörünün en önde gelen, en tanınan dergilerinin başında yer alır.

1985 yılında sektöre merhaba diyen dergi bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Derginin Eylül sayısında, editör Mark Pilling tarafından yapılan bir çağrı Havayolu 101’in çekmişti.

Pilling, derginin 25. kuruluş yıldönümü münasebetiyle; sektörle bir şekilde ilgisi bulunan kişileri, sektöre ilişkin fikirlerini, anılarını, tavsiyelerini paylaşmaya davet ediyordu.

1985 yılı denince aklımıza hemen Türk Hava Yolları’nın filosuna o yıl dahil olan Airbus A310 uçakları ve sonraki yıllarda esen değişim rüzgârı geldi.

Yazıyı yazdık ve gönderdik. Ve işte o yazı artık Airline Business sayfalarında.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 20 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.