British Airways’te Papatya Falı

Dün ajanslara düşen habere göre THY personelinin üye olduğu Hava-İş Sendikası, bugün öğlen saatlerinde grev kararını genel müdürlük binasına asacakmış.

1991 yılından bu güne THY’de grev yapılmıyor.

Öte yandan, British Airways’teki (BA) grev konusu tam bir papatya falına dönmüş durumda.

Grev oluyor, olmuyor, oluyor, olmuyor…

Son gelişmeye göre, BA yönetiminin mahkeme yoluyla durdurduğu grevin önü, bir üst mahkeme tarafından yeniden açılmış durumda.

Mahkeme kararını açıkladığında, bina önüne toplanmış sendika üyelerinin “we are the champions” şarkısını söyledikleri dikkat çekti. 🙂

Hafta sonu herhangi bir değişiklik olmazsa, Pazartesi gününden itibaren beş günlük BA grevine hazırlıklı olun; her ne kadar şirket yönetimi uçuşların %70′inin planlandığı şekilde yapılacağını açıklamış olsa da.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.