Atlas Jet, Ryanair’in İzinden Gidiyor

Uçuşlarına ilk başladığı dönemlerde, “Biz İkinciyiz Ama Bizimki 77 cm” şeklindeki bir sloganla dikkatleri çeken Atlas Jet, geçtiğimiz ay içerisinde yine cinsel çağrışımlarla bezeli bir kampanya ile ilgi toplamaya çalıştı.

Atlas – Reklam – 69

“69′u Çok Seveceksiniz” şeklinde bir slogana sahip olan bu kampanya dahilinde vurgulanmak istenen, yurt içi biletlerinin toplam 69 TL’ye satılıyor olması imiş!

Yurtdışına baktığımızda havayolu sektöründe cinsel çağrışımlı reklamlara sık sık rastlamak mümkün.

Ancak bunun nasıl yapıldığı çok önemli.

Reklamlarda kullanılan sloganlar bayağılaşınca, kamuoyundan antipati toplamak kaçınılmaz oluyor.

Ayrıca alay konusu olmak da işin cabası.

Atlas – Reklam – 77

Atlas Jet’in kullandığı reklam lisanı biraz da Ryanair’i çağrıştırıyor.

Gerçi Ryanair sadece cinsel temalı olanlarında değil, tüm reklamlarında sıra dışı bir lisan kullanımıyla ayrı bir yere sahip.

Ayrıca Ryanair son bir kaç yıldır işi bir adım ileriye taşıyarak havayolu sektörünün “Pirelli Takvimi” olmaya aday bir çalışmanın da sahibi.

Takvim için poz verenler Ryanair personeli.

Tek temennim, reklam konusunda Ryanair’in izinden giden Atlas Jet’in Türkiye dahilinde herhangi bir takvim çalışmasına girmekten kaçınması. 🙂

Bu arada şunu da eklemek gerekir ki, Atlas Jet şu anda Türkiye içinde sadece üç noktaya (İzmir, Antalya, Bodrum) sefer yapar durumda.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!