Scotty, Beni Işınla! (Beam me up, Scotty!)

Dün Air France-KLM’in açıklayacağı üçüncü çeyrek sonuçlarını beklerken şirketin yatırımcı ilişkileri sayfalarını şöyle bir dolaşma fırsatı buldum.

Genelde şirket web sitelerinin en ciddi ve asık suratlı olan bölümü durumundaki bu sayfalarda pek de beklenmedik bir çağrı ile karşılaştım.

Air France-KLM, tüm yatırımcılarını Second Life‘ta açtıkları yatırımcı adasına davet ediyordu.

Bilenler bilir, Second Life kısa ve kolay bir yolla sanal bir alemde, sanal bir karakter olarak fink atmak isteyenlerin birinci adresi konumundadır.

Air France-KLM’in açtığı sanal adada finansal aktiviteler, şirket haberleri, hisse fiyatı, sürekli gelişim alanı ve Air France müzesi gibi bölümlere ulaşmak mümkün.

Second Life hesabınız varsa “teleport” butonuna basarak anında sanal adaya ışınlanıyorsunuz.

Şirketin dün açıkladığı mâlî sonuçlardan sonra arada sırada böyle ışınlamalarda bulunmak, bozulan kafaları dağıtmak için faydalı olabilir. 🙂

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.