SunExpress ve Kâmil Koç: Intermodal Taşımacılık

Türkiye’de yüksek hızlı trenin devreye girmesinden sonra hava ve demir yolu şirketleri arasında muhtemel bir işbirliği beklerken, hızlı davranan SunExpress ve Kâmil Koç başarılı olmasını gönülden temenni ettiğimiz benzer bir projeye girişti.

(Demir + Hava yolu) yerine, (Kara + Hava yolu) modeli geliyor.

Hayırlı olsun.

Açıklama şöyle:

“2008 ile birlikte ana politika olarak entegre taşımacılığa yönelmeyi benimsediklerini, karayolu yanı sıra hava ve demiryolu taşımacılığına da girmeyi hedeflediklerini ifade eden Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Sena Kaleli, ‘Sun Express ile işbirliğine gidiyoruz. Biz onların biletini keseceğiz, onlar da bizim biletimizi kesecekler. Yani yolcuya gideceği yerden varacağı noktaya kadar bilet düzenleyebileceğiz. Sun Express ile uçacak yolcuları tali merkezlerden ana kalkış merkezlerine taşıyacağız. Örneğin Nazilli’den Trabzon’a gidecek bir yolcuyu Kamil Koç’la İzmir’e taşıyacağız, oradan da Trabzon’a Sun Express ile uçabilecekler. Buna benzer seçenekler çoğalacak’ dedi.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!