Setur, Köln-Bonn Havalimanı’nın Duty-free İşletmesini Kazandı

Setur, Almanya’daki Köln-Bonn Havalimanı’nın duty-free alanlarının işletmesini yapmaya hak kazandı.

Setur, Köln-Bonn Havalimanı’nın 1.500 m² büyüklüğündeki duty-free satış alanlarını 7,5 yıl boyunca işletecek.

Şirket böylece, yılda 12 milyon civarında yolcuya ev sahipliği yapan havalimanında; ürün gamı, tasarım, yaşatacağı dijital deneyim ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan uygulamaları ile farklılaşarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını uluslararası arenaya taşıyacak.

Setur Duty-free

Setur Duty-free

Setur CEO’su Ahmet Sönmez, Setur Duty Free’nin Köln-Bonn Havalimanı operasyonunun bir başlangıç olduğunu, yeni yatırımlar için değerli bir referans oluşturacağını söyledi.

Sönmez değerlendirmesine şu şekilde devam etti:

“Setur Duty Free, ülkemizde 22 bin metrekarelik alanda, 20 bölge 50 mağazasıyla kara sınır kapıları, deniz limanları ve havalimanlarında hizmet veriyor. Duty free alanının öncü markası olarak müşterilerine her koşulda fark yaratan hizmet sunuyor. Uzun süredir planlamasını yaptığımız yurtdışına yönelik stratejik büyüme hedeflerimiz doğrultusunda Setur Duty Free, Almanya’da ilk yatırımını gerçekleştirdi.

 Köln-Bonn Havalimanı, Türkiye, İspanya ve İtalya ağırlıklı olmak üzere 150 farklı noktaya uçuşun gerçekleştiği önemli bir havalimanı. Böylesine yoğun bir geçiş merkezinde mağazacılık deneyimini dijitalleştirerek, veri analizini kullanarak müşteri deneyimini artıracak ve buradaki potansiyeli en üst seviyede açığa çıkaracağız. Önümüzdeki süreçte de global ölçekte yeni fırsatları değerlendirmeye devam edeceğiz.”

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!