THY, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru oldu.

THY, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Sponsor Oldu

Türk Hava Yolları (THY), 2022-23 sezon finali İstanbul’da gerçekleşecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor oldu.

THY böylece, Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan ilk havayolu şirketi unvanını da kazandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı, 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

THY, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru oldu.
THY, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru oldu.

THY’nin resmî sponsor olduğu ve 200 ülkede 70’ten fazla yayıncı tarafından yayımlanacak Şampiyonlar Ligi organizasyonunu sezon boyunca 678 milyon kişinin izlemesi bekleniyor.

Sosyal medyada ise 28 milyar etkileşim ile sporseverler Şampiyonlar Ligi heyecanına ortak oluyor.

Anlaşma kapsamında THY’nin maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında aralarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor.

Bununla birlikte küresel taşıyıcı; UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finallerinde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.

THY YK Başkanı Ahmet Bolat ve UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein
THY YK Başkanı Ahmet Bolat ve UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Ülkemizin Bayrak Taşıyıcı havayolu şirketi olarak dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluktan heyecan duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru kanatlarını açan ülkemizle birlikte Türk Hava Yolları markamızı da yükseklere taşıyoruz. Bu sponsorlukla Türk Hava Yolları markasını sezon boyunca dünyanın dört bir köşesine taşıyacak, 10 Haziran 2023’te de tüm dünyayı İstanbul’da buluşturacağız. Sporun farklı kültürleri bir araya getiren birleştirici gücüne inanıyor ve dünyanın önemli spor organizasyonlarında yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise “Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, Türk Hava Yolları ile birlikte yola çıktığımız için çok mutluyuz. İkimiz de kıtalardaki taraftarları bir araya getirerek küresel erişim sağlıyoruz. Anlaşmanın, bu prestijli turnuvanın finalinin İstanbul’da gerçekleşeceği yılda olmasından dolayı da çok memnunuz. İki marka olarak benzer tutkuları paylaşıyoruz ve ortaklığımız söz konusu olduğunda sınırın gökyüzü olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.


Posted

in

,