Lufthansa, İş Amaçlı Seyahat Pazarının Hızla Toparlanacağını Düşünüyor

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr, iş amaçlı yapılan seyahatlerin tahmin edilenden daha hızlı bir biçimde artacağını düşünüyor.

Carsten Spohr, toparlanmanın önümüzdeki kış ayları boyunca güçlü bir biçimde devam etmesini bekliyor.

Lufthansa bünyesinde yapılan hesaplamalara göre, iş amaçlı seyahat pazarı orta vadede, kriz öncesinin %90’ı seviyelerinde seyredecek.

İleri rezervasyonlar temel alınarak hazırlanan raporlar, toparlanmanın daha önceki tahminlerden farklı olarak daha hızlı ve daha güçlü olduğunu ortaya koyuyor.

Carsten Spohr bunun yanı sıra, tatil/eğlence amaçlı seyahatlerin de sonbahar aylarına sarkarak devam ettiğine dikkat çekiyor.

Özellikle Covid-19 aşı kampanyalarının yaygınlaştığı ülkelerin seyahat kurallarını biraz da olsa gevşetmesi, havayoluyla seyahat talebini canlı tutuyor.

8 Kasım 2021 tarihinden itibaren ABD’nin bir çok ülkeye sınırlarını yeniden açması, sektörü daha da hareketlendireceğe benziyor.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.