THY, Koltuk Seçimini Ücretli Hale Getirdi

Türk Hava Yolları (THY), Economy Class’taki koltuk seçme işlemini sessiz sedasız bir biçimde ücretli hale getirdi.

Söz konusu değişiklik, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılacak uçuşlarda geçerli olacak.

Miles & Smiles Elit ve Elit Plus üyeler ile kurumsal (CLID) ve denizci (SEMN) yolcular, ücretli koltuk uygulaması olan uçuşlarda, “standart koltukları” (diz mesafesi fazla olmayan) ücretsiz seçebilecek.

Uygulama değişikliği sadece Economy Class’ı kapsadığından, Business Class bilet sahipleri koltuk seçimini halihazırdaki gibi ücretsiz olarak yapabilecek.

THY tarafından bir yolcuya gönderilen mesaja göre, yeni dönemde koltuk seçim ücretleri şu şekilde olacak:

Öte yandan, koltuk seçimi, uçuşa belirli bir süre kala henüz dolmamış koltuklar için yine ücretsiz olacak.

İç hat uçuşlarında uçuşa 6 saat kala, dış hat uçuşlarında ise 26 saat kala, tüm standart koltuklar (diz mesafesi fazla olmayan) yine ücretsiz bir biçimde seçilebilecek.

Neticede THY, yolcularına belki de 15 senedir ücretsiz bir biçimde sunduğu koltuk seçimi hizmetini paralı hale getirmiş oldu.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!